Отоборът на Спартак разби Черноморец Балчик с 4:0 в срещата от 14-тия кръг

...

Жена надува свирката при страхотна победа на Спартак

Отоборът на Спартак разби Черноморец Балчик с 4:0 в срещата от 14-тия кръг на Втора лига, играна на стадион " Спартак ".

Така подопечните на Васил Петро взеха осма победа и събраха 26 точки, което им разреши да се изкачат на второ място преди изиграването на другите срещи от кръга.

Утре третият Монтана гостува на Марица в Пловдив а четвъртият Марек приема Спортист Своге. Лидерът Септември, който има 29 пункта, е хазаин на петия Добруджа в понеделник.

Двубоят се управлява от столичанката Кристина Георгиева, а нейната съгражданка Християня Гутева е четвърти рефер.

В първите 30 минути Спартак имаше контрола върху играта, само че гостите се бранеа проведено и не позволиха рискове пред вратата си.

В 31-вата минута натискът на домакините обаче даде резултат. Капитанът Виктор Митев нахлу отляво в пеналта и със мощен невисок удар в близкия ъгъл изпрати топката в мрежата -1:0.

В 38-ата минута " соколите " стигнаха до второ попадение. Мехмед Сабри проби мощно отдясно и центрира паралелно на голлинията. Там добре пласиран беше Ахмед Ахмедов, който засече кълбото от дребния пеналт и го насочи тъкмо под напречната греда - 2:0.

Три минути по-късно Спартак умъртви интригата с по едно и също време хубав и направен трети гол.

Ивей Ромееш налху и подвигна отляво, и Виктор Митев, който се намираше около дузпата, с майсторско воле се разписа за повторно в дуела - 3:0.

През второто полувреме в игра за " соколите " влезе Йохан Н`зи и единствено секунди по-късно той изтърва да се разпише. Французинът излезе самичък против вратаря на гостите Галин Григоров, който играе за балчиклии чартърен от Черно море, само че би в него.

В 85-ата минута обаче Йохан Н`зи се поправи и откакто бе най-съобразителен при меле, вкара за 4:0. Това е второ попадение за него с екипа на Спартак по-късно против Струмска популярност.

Съставът на Спартак: 23. Георги Георгиев, 9. Мехмед Сабри, 3. Преслав Петров, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев (61 - Ангел Грънчов), 5. Йоан Бауренски (61 - 75. Йохан Н`зи), 13. Георги Мариянов, 45.Даниел Начев (78 - 78. Айвън Ангелов), 14. Ивей Ромееш (84 - 99. Даниел Халачев), 29. Ахмед Ахмедов (84 - 19. Александър Александров), 11. Виктор Митев - капитан

Резерви: 88. Никола Виденов, 8. Божидар Васев, 18. Хидает Хюсеин, 7. Евгений Илиев,

Съдия: Кристина Георгиева (София), асистенти: Димитър Русев, Павлин Михайлов (двамата от София), четвърти арбитър: Християна Гутева (София)
Източник: petel.bg